Ikona dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych

Projekt "INNOES - Program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności"

Mamo, tato! Idę z Wami!

  1. Nazwa/tytuł innowacji społecznej:

Mamo, tato! Idę z Wami!

  1. Krótki opis innowacji:

Innowacja społeczna polega na wykorzystaniu do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, narzędzi, które mają na celu przygotowanie ich do korzystania z różnego rodzaju usług i wizyt w miejscach typowych dla życia codziennego, np. wizyta u lekarza, pójście do fryzjera, sklepu, podróż komunikacją miejską itp. Narzędzia są pomocne dla rodziców w przygotowywaniu dzieci do w/w wydarzeń.

  1. Do kogo kierowana jest nasza innowacja:

Innowacja dedykowana jest dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzicom/opiekunom, którzy jako jej użytkownicy zapewnią lepszy dostęp swoich dzieci do usług oraz poprawią jakość życia swoim dzieciom, a pośrednio również sobie.  

 

Innowacja jest szczególnie dedykowana dzieciom i młodzieży w wieku od 2 do 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu co najmniej umiarkowanym. 

  1. Kto może wdrożyć naszą innowację:

Wdrażać i użytkować innowację społeczną mogą:
1. Rodzice dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, którzy chcą poradzić sobie w sytuacjach trudnych, 

  1. Terapeuci (pedagodzy specjalni, psychologowie, terapeuci integracji sensorycznej, terapeuci behawioralni), którzy poszukują wsparcia do realizacji prowadzonych przez nich procesów terapeutycznych, 

  2. Przedstawiciele placówek, w których realizowane jest wsparcie terapeutyczne, jako urozmaicenie stosowanych metod i narzędzi.. 

  1. Autor innowacji:

Autorem pomysłu jest Fundacja Początek Świata.

Strona korzysta z cookies / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij