Ikona dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych

Projekt "INNOES - Program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności"

Pole namiotowe dla osób niepełnosprawnych

1. Nazwa/tytuł innowacji społecznej:

Pole namiotowe dla osób niepełnosprawnych

2. Krótki opis innowacji:

Innowacja dotyczy przygotowania wytycznych i opracowania modelu utworzenia/dostosowania pola namiotowego pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych (ON). Jej głównym celem jest polepszenie jakości życia oraz zwiększenie udziału osób niepełnosprawnych w życiu społecznym.

3. Do kogo kierowana jest nasza innowacja:

Innowacja jest adresowana do osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym ze szczególnym uwzględnieniem dysfunkcji ruchowych, powstałych z różnych przyczyn – np. choroby neurologiczne, genetyczne, wypadki. Zakres wiekowy nie ma ograniczeń. Innowacja jest również adresowana do członków rodzin i znajomych ON..

4. Kto może wdrożyć naszą innowację:

Innowacja może być wdrażana przez ośrodki wypoczynkowe, hotele, obiekty agroturystyczne, podmioty i instytucje, które działają na rzecz ON, a także organizują wypoczynek dla ON.
Dodatkowo innowacja może być wdrażana przez przedsiębiorców – nie tylko, ze względu na wyjście naprzeciw osobom z niepełnosprawnością, ale też ze względu na popyt i możliwość rozwoju własnego biznesu poprzez rozszerzenie oferty i zwiększenie konkurencyjności.

5. Autor innowacji:

Autorem pomysłu jest Daniel Jakubowski – pracownik Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Strona korzysta z cookies / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij