Ikona dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych

Projekt "INNOES - Program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności"

Moduł do wózków inwalidzkich umożliwiający podniesienie przednich kół, pozwalając na płynny i bezkolizyjny przejazd przez progi i krawężniki.

1. Nazwa/tytuł innowacji społecznej:

Moduł do wózków inwalidzkich umożliwiający podniesienie przednich kół, pozwalając na płynny i bezkolizyjny przejazd przez progi i krawężniki.

2. Krótki opis innowacji:

Innowacja społeczna to dodatkowy moduł do wózków inwalidzkich umożliwiający podnoszenie przednich kół, co ułatwia przechodzenie przez różnego rodzaju progi oraz wjazd na chodniki. Innowacja jest bardzo prosta w sterowaniu.
Z wykorzystaniem joysticka lub przycisków w łatwy sposób można sterować podnośnikiem, podnosząc przednie koła wózka na wysokość pokonywanej przeszkody.

3. Do kogo kierowana jest nasza innowacja:

Innowacja skierowana  jest do OS/ON zdolnych do samodzielnego poruszania się, nie potrafiących poruszać się w balansie, mających jednak dostatecznie dużo siły, aby wjechać tylnymi kołami na dany próg. Ponad to rozwiązanie jest skierowane do opiekunów osób na konwencjonalnych, ortopedycznych wózkach inwalidzkich (mogą być również zastosowane wózki pół-aktywne oraz wózki specjalne, posiadać muszą jednak konstrukcję ramową podobną do konwencjonalnych).

4. Kto może wdrożyć naszą innowację:

Innowacja społeczna może być wdrażana przez osoby prywatne oraz instytucje działające na rzecz ON/OS, a także przedsiębiorców.

5. Autor innowacji:

Autorami pomysłu są: Krzysztof Lingo oraz Wojciech Sójka.

Strona korzysta z cookies / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij