Ikona dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych

Projekt "INNOES - Program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności"

Pokonamy ściany

1. Nazwa/tytuł innowacji społecznej:

 

Pokonamy ściany

 

2. Krótki opis innowacji:

Innowacja społeczna: „Pokonamy ściany” to innowacyjny model aktywizacji ruchowej i integracji osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych z ograniczoną percepcją i/lub mobilnością za pomocą ścianki wspinaczkowej o zmiennej geometrii nachylenia jako narzędzia do ćwiczeń umożliwiające regulację i dostosowanie trudności wykonywanych ćwiczeń. W efekcie przedsięwzięcia opracowano gotową dokumentację techniczną i wykonano ścianę wspinaczkową o zmiennej geometrii nachylenia wraz z instrukcją użytkowania i zestawem ćwiczeń dedykowanych osobom starszym z ograniczoną percepcją i/lub mobilnością oraz osobom z niepełnosprawnościami, dopracowanych podczas procesu testowania na grupie docelowej.  

3. Do kogo kierowana jest nasza innowacja:

Innowacja jest kierowana do osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych z ograniczoną percepcją i/lub mobilnością.

4. Kto może wdrożyć naszą innowację:

Wdrażaniem innowacji może zająć się każdy zainteresowany podmiot o odpowiednim potencjale finansowo-organizacyjnym, np. jednostka samorządowa, placówki medyczne/rehabilitacyjne, NGO, przedsiębiorcy. 

5. Autor innowacji:

Autorem pomysłu jest Zespół Rekreacyjno – Sportowy w Gogolinie we współpracy z Jackiem Matuszkiem oraz z instruktorami wspinaczki działający w ramach Climb Team w Gogolinie.

Strona korzysta z cookies / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij