Ikona dostępności

Inkubator Innowacji Społecznych

Projekt "INNOES - Program grantowy na rzecz innowacji społecznych w obszarze dostępności"

INNOWACYJNA TORBA NA ZAKUPY NA BALKONIK REHABILITACYJNY

  1. Nazwa/tytuł innowacji społecznej:

INNOWACYJNA TORBA NA ZAKUPY NA BALKONIK REHABILITACYJNY

  1. Krótki opis innowacji:

Innowacja społeczna pn. „INNOWACYJNA TORBA NA ZAKUPY NA BALKONIK REHABILITACYJNY” została wypracowana przez Firmę Usługową KATOLA Maria Pastuła.

Innowacja społeczna pn. „INNOWACYJNA TORBA NA ZAKUPY NA BALKONIK REHABILITACYJNY” to innowacyjny model torby wraz z mocowaniami na balkonik rehabilitacyjny. Innowacyjność tego produktu przejawia się w:

  • uniwersalności torby, tzn. jest dostosowana do różnych typów i rodzajów balkoników rehabilitacyjnych,
  • wielofunkcyjności, tj. jedna torba może być zarówno małą saszetką na dokumenty, jak i torbą na mniejsze i większe przedmioty,
  • podejściu do łatwego mocowania i użytkowania, tzn. osoba używająca torby może samodzielnie i w prosty sposób zamocować ją na balkoniku oraz korzystać z jej wielofunkcyjności.
  1. Do kogo kierowana jest nasza innowacja:

Produkt dedykowany jest osobom starszym o ograniczonej mobilności oraz osobom z niepełnosprawnościami, poruszających się z wykorzystaniem balkonika/chodzika rehabilitacyjnego. Główną innowacyjną cechą torby jest możliwość jej łatwego dopinania, nie sprawiającego trudności OS/ON, w tym osobom z dysfunkcjami rąk. Ponadto torba została opracowana i przetestowana nie tylko z myślą o jej praktycznym zastosowaniu, ale także estetycznym wyglądzie, dzięki czemu będzie mogła stanowić atrakcyjny element codziennego outfit’u.

  1. Kto może wdrożyć naszą innowację:

Nie ma żadnych ograniczeń ustawowych, prawnych czy organizacyjnych dotyczących produkcji i wdrażania powstałego produktu. Produkcja torby wymaga posiadania umiejętności szycia oraz potencjału technicznego w postaci podstawowych maszyn do szycia i narzędzi krawieckich (tj.: maszyna stębnowa, napownica z końcówkami do springów w rozmiarze 16, parowe żelazko, nożyczki krawieckie, mydełko krawieckie).

Średni czas wykonania torby, tj. kroju, klejenia, prasowania oraz wykańczania wraz z uszyciem to ok. 5 godzin zegarowych.

  1. Autor innowacji:

Opracowana dokumentacja techniczno-technologiczna oraz szablon wykroju ostatecznego modelu, zostały przygotowane w wyniku testowania 3 prototypowych modeli, które ulegały modyfikacjom podczas testowania.

Strona korzysta z cookies / ciastek w celu realizacji usług i zgodnie z dokumentem Polityka prywatności.

Zamknij